107 Aufrufe
Persoana cu specializare in resurse umane

I.K. Hofmann Personal GmbH Regensburg I

Stellenbeschreibung

Firma noastra cu o experienta si o activitate de peste 25 de ani
in domeniul de prestarea serviciilor in intermediere si plasare de personal…

cauta in Landshut cat de curand posibil un/ o angajat/ a cu specializare in resurse umane
Sarcini:
-executie de activitati administrative
-intocmirea decontului de salar
-persoana de contact pentru muncitori si manageri
-prelucrarea intrarilor (admisiilor) si iesirilor (eliminiilor) de personal
-intocmirea si prelucrarea documentelor de personal (contracte, diplome, adeverinte, avertizari, concedieri) si intretinarea datelor si schimbarilor datelor de personal
-crearea statisticilor, evaluarilor si rapoartelor (concediu, conturi de munca, accidente de munca)
-corespondenta cu asigurari (de sanatate) si autoritati
-suport in gestionarea candidatilor
-implicarea activa in proiectele de resurse umane

Profilul Dumneavoastra:
-studii/ calificare in domeniul resurse umane
-cel putin 3 ani de experienta in domeniu sau domeniu asemanator
-experienta si cunostiinte in drept (de asigurare sociala, de munca si de impotizare)
-folosirea certa a programului MS Office
-munca meticuloasa, structurata si orientare maxima in servicii in resurse umane
-flexibilitate, rezistenta si capacitate de a lucra in echipa
-munca autonoma si precisa
-discretie
-cunostiinte de limba germana bune

Informatii si persoana de contact:
Ante Rimac
Account Manager

Details zum Stellenangebot

Jetzt bewerben Bewerbung via Facebook
Teile diesen Job mit Freunden
Steckbrief:
Di­rekt­kon­takt